O Nas

 

 

DSC_0388

Historia


 Na początku, dobre kilka lat temu, odkryliśmy w sobie pasje. Swoisty zapał do organizowania innym wolnego czasu w sposób wyjątkowy. Pozornie całkowicie zwykły, a zaskakująco inny. Pierwszym natchnieniem, była aura tajemniczych Gór Sowich, zachęcających pięknem krajobrazu, ale budzących jednocześnie respekt, przypominających dramatyczne wydarzenia sprzed  dziesiątków lat.

W tej atmosferze powstały scenariusze nawiązujące do tragicznego okresu II wojny światowej. Postanowiliśmy cofnąć czas, przynajmniej na kilkanaście godzin, aby bardzo wyraziście przekazać realia, prawdę historyczną i emocje towarzyszące ludziom tej epoki. Stukot podkutych butów, hałas pojazdów wojennych, szczęk przeładowywanej broni, strzały i odgłos łusek upadających na ziemię budzą respekt, wystawiają na próbę...

Kolejne pomysły pojawiły się zupełnie naturalnie, uwalniając to, co zaklęte w tych górach. Zapomniane legendy czy prawdziwe historie? Fabuła, czy może zwykła prawda niosąca cieżar codziennych trosk i zmartwień, okupiona czyjąś tragedią... Mimo tego, że pilnujemy skrupulatnie realizacji zaplanowanych misji, to zdarzają się nieoczekiwanie sytuacje... Bywa że zmieniamy plany respektując atmosferę tych okolic, niewytłumaczalny wpływ otoczenia. Nasze scenariusze to mieszanka niepokoju i pozytywnych emocji, dobra i zła, obaw i śmiechu. Staramy się zachować równowagę, zwykle udaję się łatwo, bywa że wymaga sporego wysiłku.

Szczególnie kiedy budzimy siły będące tu od zawsze...

 Ciekawe... Ciekawe, czy odważysz się sprawdzic...